Antibiotika byly přelomovým objevem, který zachránil životy a zdraví miliónům lidem. Jenže každý organismus se pozvolna vyvíjí a lidé nejsou výjimkou. Postupem času se může stát, že o pár generací dál nebude možné některé nemoci léčit léky, které užíváme dnes. Vezměme si ku příkladu chřipku. Za tu dobu zmutovala takovým způsobem, že některé její formy není možné léčit. není také divu, že tato nemoc se stává každoročním zabijákem několika lidí. Ohrožené jsou hlavně skupiny dětí a seniorů, jejichž obranyschopnost není dostačující.teploměr na tabletách.jpg
Jak již bylo zmíněno, antibiotika jsou velmi účinným lékem a řešením mnoha zdravotních problémů. Umíte si představit svět a procházení nemocí bez nich? Právě na to se budou muset připravit budoucí generace, nebo dokonce už i my. Antibiotika jako taková ztrácí účinnost proti novým druhům různých nemocí a také těch, kterými jsme si už prošli. Nemoci jsou schopné se adaptovat právě na antibiotikum a tím nám odepřou možnost se jim bránit. Jak na tento problém budeme reagovat?
Medicína se snaží jít stále dopředu, ale jsou tu stále problémy, kterých se nedokáže zbavit a vyšetřit je. Jako například rakovina. To stejné může platit v horizontu několika desítek let o nemocích jako je třeba právě chřipka, zápal plic a podobně. nemocná žena.jpgNa tyto nemoci se například ve středověku běžně umíralo. To může platit právě i za několik desítek let. Naštěstí jsou na světě velice schopní doktoři a vědci, kteří najdou jiný lék, který nám pomůže tyto problémy obejít, jako jsme to dělali do teď s antibiotiky. Nesmíme ale čekat na moment, kdy budeme nemocní. Musíme udělat vše pro to, abychom tomu předešli. Což znamená pořádat hodně vitamínů, být bez stresu a celkově v duševní pohodě, sportovat, a hlavně necuchat si zdraví alkoholem a jinými návykovými látkami. Když se budeme cítit zdravě na duši, nemusíme pak řešit léčení fyzické stránky těla. Můžeme teď pouze doufat, že vědci naleznou jiný způsob léčení místo antibiotik.